LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policët i bindeshin si të ishte “bosi” i tyre/ Si e fitoi reputacionin, 22 vjeçari Brilant Martinaj

28 Shtator 2022, 21:16, Kronika CNA
Policët i bindeshin si të ishte “bosi” i tyre/ Si e fitoi
Brilant Martinaj

Sonte në emisionin “Në shënjestër” i gazetares Klodiana Lala, janë dhënë më shumë detaje rreth jetës që kishte Brilant Martinaj dhe si e kishte fituar reputacionin e tij,si kushëri i parë i Ervis Martinaj.

Brilant Martinaj ishte një emër shumë problematik për rendin, pasi edhe pse vetëm 22 vjeç, ai kishte vendosur rregullat e tij, të cilave duhet t’iu bindeshin edhe unifromat e policisë, duke u kthyer kështu në “bosin” e tyre.

Sipas dokumentarit të transmetuar në emisionin Në shënjestër, Brilant Martinaj kishte një prestigj dhe statusin e të paprekshmit në rrugë, madje edhe tu drejtonte armën uniformave blu.

Reputacioni si kushëri i parë i Ervsi Martinajt, i kishte dhënë Brilant Martinajt mundësinë të lëvizte lirshëm.

Ashtu sin ë ditën e ngjarjes, ku në vend të ishte në kërkim policor, ai u gjet më parë nga kundërshtarët e tij, të cilët e eleminuan me breshëri plumbash, saqë ishte e vështirë të identifikohej trupi i tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga