LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedi familjare/ Çifti nga Saranda humb jetën në aksident, lënë pas 3 fëmijë të mitur

28 Shtator 2022, 09:51, Kronika CNA

Tragjedi familjare/ Çifti nga Saranda humb jetën në aksident,

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Greqi, ku një çift shqiptar ka ndërruar jetë. Shkak për këtë është bërë një aksident i rëndë. 

Burrë e grua ishin duke ecur me automjetin e tyre, kur papritmas janë përplasur me një kamion në rrugën e re nacionale Patras – Pirgos, në lartësinë të Tsoukaleikos. 

Më pas u raportua se 44-vjeçarja Eleni Tsakoulis dhe bashkëshorti i saj 54-vjeçar Theofilos Karletsis, banues të përhershëm në Amaliada, mbetën të plagosur rëndë dhe janë dërguar në spitalin “Agios Andreas”. Dëmtimet ishin të rënda dhe pavarësisht përpjekjes së mjekëve, ata nuk mbijetuan dot. 

Tragjedi familjare/ Çifti nga Saranda humb jetën në aksident,

Sipas "pelop.gr", ata lënë pas tre fëmijë të mitur, dy vajza dhe një djalë. I plagosur ka mbetur 70-vjeçari drejtues i kamionit, po nga Amaliada, i cili po trajtohet në Spitalin e Përgjithshëm Shtetëror të Patrës “Agios Andreas”./CNA.al

Lajmet e fundit nga