LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr masiv në Levan të Fierit/ Digjen kodrat me ullishte

29 Shtator 2022, 16:16, Kronika CNA
Zjarr masiv në Levan të Fierit/ Digjen kodrat me ullishte
Foto ilustruese

Një zjarr masiv ka përfshirë kodrat me ullishte në Levan të Fierit.

Mësohet se flakët të favorizuara edhe nga era janë përhapur me shpejtësi në një sipërfaqe të konsiderueshme.

Zjarrfikëse të reparti të Fierit kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë bërë të mundur neutralizimin e flakëve.

Ende nuk dihen shkaqet që kanë çuar në këtë zjarr, ndërsa paraprakisht dyshohet se zjarri mund të ketë ardhur nga pjesa e poshtme e kodrës, e më pas ka avancuar, favorizuar nga era e fortë./CNA.al

Lajmet e fundit nga