LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Tronditet bota e sportit/ Autobusi bie nga ura, katër futbollistë humbin jetën

31 Janar 2023, 10:15, Kronika CNA

Video-Tronditet bota e sportit/ Autobusi bie nga ura, katër

Një aksident fatal me 4 humbje jete, ku 3 prej viktimave ishin adoleshentë, ka ndodhur në Brazil. Sipas mediave të huaja, një autobus ra nga një urë 32 metra e lartë, teksa po transportonte një ekip futbolli.

Mësohet se shoferi humbi kontrollin e mjetit, gjë e cila solli edhe aksidentin e rëndë, e ndërsa 29 persona të tjerë mbetën të lënduar.

Personat që humbën jetën ende nuk janë identifikuar, të cilët janë të moshave 14-17 vjeç, dhe një tjetër më i rritur.

Ekipi Esporte Clube Vila Maria Helena, mësohet se po kthehej në Duque de Cavias, pas një ndeshjeje në turneun e Kupës Kombëtare Ubaporanga. Sipas policisë shkak për aksidentin e rëndë dyshohet se ka qenë shpejtësia.

Lajmet e fundit nga