LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lëvizte nëpër Kurbin me armë/ Kapet një person me kallashnikov

30 Janar 2023, 16:08, Kronika CNA
Lëvizte nëpër Kurbin me armë/ Kapet një person me
Arma e sekuestruar

Një person është vënë në pranga nga policia e Kurbinit, pasi lëvizte me armë zjarri kallashnikov në rrugicat e lagjes ku banonte, duke krijuar panik te banorët.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale K.M., banues në Milot, i cili u kap në kuadër të operacionit policor të koduar “Fqinji”.

Ndaj tij rëndon vepra penale "Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit".

Kallashnikovi që mbante me vete kishte me 24 fishekë në të. Shtetasi K. M., sapo ka parë punonjësit e Policisë, e ka hedhur armën, me qëllim fshehjen e saj.

Ndërhyrja e menjëhershme e shërbimeve të Policisë, bëri të mundur gjetjen dhe sekuestrimin në cilësinë e provës materiale, të armës së zjarrit kallashnikov dhe municionit luftarak.

Ndërkaq, materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga