LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk monitorojnë policinë”/ Artan Hoxha: Çfarë ndodh nëse grupeve kriminale iu hiqen kamerat

29 Janar 2023, 22:46, Kronika CNA
“Nuk monitorojnë policinë”/ Artan Hoxha: Çfarë
Gazetari Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar aksionet e policisë për të çmontuar kamerat e vendosura nga grupet kriminale në disa prej qyteteve të Shqipërisë.

Sipas gazetarit, grupet kriminale nuk i përdorin kamerat për të monitoruar policinë por kundërshtarët e tyre.

I ftuar në emisionin "Review", Hoxha tha se nëse hiqen kamerat, do t’i shtyjën grupet kriminale për të krijuar ide inovative për tu mbrojtur.

 “Duke ju hequr kamerat vetëm po i detyrojmë të gjejnë metoda më inovative për tu mbrojtur. Ata nuk i përdorin për të monitoruar policinë po kundërshtarët. Po ka edhe të tjerë që i kanë vendosur në mënyrë të ligjshme. Grupet kriminale përveç kamerave kanë dhe dronë që monitorojnë zonën”, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga