LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video – I mori jetën bashkëshortes dhe vëllait/ Momenti i arrestimit të autorit

27 Janar 2023, 18:24, Kronika CNA
Video – I mori jetën bashkëshortes dhe vëllait/ Momenti i
Momenti i arrestimit

Dalin pamjet nga momenti i arrestimit të Xh.S., autorit të krimit të dyfishtë në fshatin Tervol të Gramshit.

Siç shihet nga pamjet, ai është shoqëruar nga dy efektivë policie, ndërsa njëri prej tyre mban edhe një armë në dorë.

Blutë njoftuan pak më parë se krimi ndodhi për motive të dobëta. Rreth orës 14:50 80-vjeçari qëlloi me sëpatë bashkëshorten e tij me iniciale Z.S. dhe më pas ka udhëtuar rreth 1 kilometër për të shkuar në banesën e vëllait me iniciale Xh.S., ku vrau edhe këtë të fundit.

Pas njoftimit të marrë, policia shkoi menjëherë në vendngjarje dhe arrestoi autorin, si dhe sekuetsroi sëpatën./ B.A. – CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga