LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pyjet “masakrohen” nga prerjet/ Policia e Kolonjës kap një bagazh makine me dru

27 Janar 2023, 15:32, Kronika CNA

Pyjet “masakrohen” nga prerjet/ Policia e Kolonjës kap një

CNA.al ka raportuar herë pas here prerjen masive të druve dhe masakrën mjedisore që po bëhet në pyje.

Por teksa në media po tregohen raste të shumta shpyllëzimi, policia bën sehir dhe reklamon e propagandon se po bën një punë të mirë.

Ditën e sotme, policia e Kolonjës ka njoftuar se ka kapur një bagazh makine me dru në unazën e qytetit të Ersekës.

Për këtë, blutë kanë proceduar penalisht në gjendje të lirë për shtetasit me iniciale E.M., 41 vjeç dhe E.B., 40 vjeç.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kolonjë referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit E. M., 41 vjeç dhe E. B., 40 vjeç, banues në fshatin Shalës, Kolonjë, për veprën penale “Prerja e paligjshme e pyjeve”. Këta shtetas janë kapur nga shërbimet e Policisë, në unazën e qytetit të Ersekës, duke transportuar me automjetin tip 'Mitsubishi', lëndë drusore të prerë në mënyrë të paligjshme”, thuhet në njoftimin e policisë./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga