LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Sytë dhe veshët e kriminelëve”/ Policia aksion në Korçë për kamerat e të ‘fortëve’

27 Janar 2023, 09:51, Kronika CNA

“Sytë dhe veshët e kriminelëve”/ Policia aksion

Policia është vënë në lëvizje në lidhje me kamerat e vëna nga grupet kriminale në qytete të ndryshme të vendit.

Fillimisht u zbuluan në Shkodër dhe tashmë ka vijuar aksioni në të gjihë vendin.

Aksioni është zhvendosur në Korçë, ku Drejtoria  Vendore e Policisë së Korçës është duke identifikuar rastet e shkeljes.

Raportohet se deri në këto momente janë hequr 31 kamera në qytetin e Korçës dhe atë të Pogradecit, ku shkelësit e ligjit do të ndiqen dhe penalisht.

Kontrollet do të vijojnë edhe në qytetet e tjera të juglindjes dhe nëpër fshatra./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga