LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me “vilë bari” në Shijak/ Zbërthehet pronari, zbardhet dëshmia

26 Janar 2023, 09:35, Kronika CNA
Me “vilë bari” në Shijak/ Zbërthehet pronari,
Foto ilustruese

Sot do të mbahet seanca për shtetasin F.K, i cili pas një operacioni nga policia, u kap me shtëpi bari dhe arsenal armësh në Shijak.

Sipas asaj që raportohet në media, F.K. ka dëshmuar para togave të zeza se armët i ka që prej vitit 1997, ndërsa shtëpia e barit nuk financohet nga grupet kriminale.

Ndër të tjera, ky shtetas tha se kanabisin e ka mbjellë për përfituar para pasi ka probleme shëndetësore.

 “Armët i kam ruajtur që prej kohës së trazirave që përkon me vitet '97 dhe i kam ruajtur që në atë periudhë brenda një muri të dyfishtë. Bimët narkotike i kam mbjellë për të përfituar para të shpejta për shkak të disa problemeve shëndetësore dhe kjo ishte e vetmja mënyrë për t’ia arritur. Kam nevojë për ndërhyrje kirurgjikale dhe nuk mund ta përballoj koston në formë tjetër. Çdo impiant që është vendosur në shtëpi, është bërë nga unë dhe nuk ka financuar asnjë grup kriminal”, ka dëshmuar shtetasi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga