LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në sitën e SPAK-ut/ “Tunden” prangat për 7 zyrtarë dhe drejtues policie

24 Janar 2023, 13:04, Kronika CNA

Në sitën e SPAK-ut/ “Tunden” prangat për 7

Disa zyrtarë të lartë policie në drejtoritë vendore dhe drejtorinë e përgjithshme janë duke u hetuar nga SPAK-u.

Sipas gazetarit Arsen Rusta, hetimi është kompleks në bashkëpunim me partnerët dhe shërbimet sekrete të disa vendeve në BE dhe bëhet fjalë për korrupsion, trafik droge dhe bashkëpunim me grupe kriminale.

Nga zbërthimi i mesazheve dhe aplikacioneve të enkriptuara së shumti Sky ecc nga Serveri i kapur në Belgjikë kanë dalë emra të funksionaravë të policisë dhe personave që ata kontaktonin për llogari të grupeve kriminale.

Sipas gazetarit një zyrtar policie është fotografuar duke u futur në vilën e një personi në kërkim.

Disa prej zyrtarëve të lartë përgjatë këtyre javëve janë pyetur nga SPAK-u dhe provat e mbledhura pritet t'i dërgojnë ata në qeli./ CNA.al

Lajmet e fundit nga