LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I përfshirë në një konflikt me armë zjarri në 2019/ Prangoset 45-vjeçari i shpallur në kërkim

26 Janar 2023, 09:12, Kronika CNA
I përfshirë në një konflikt me armë zjarri në
Foto ilustruese

Forcat e Posaçme Operacionale në DVP Dibër në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, bazuar në informacionet e siguruara përmes inteligjencës informative, për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, menjëherë kanë organizuar punën dhe si rezultat kanë  ndaluar shtetasin U. T., 45 vjeç, banues në Bulqizë.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim, për veprën penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Dibër kishte caktuar ndaj këtij shtetasi masën e sigurisë “Arrest në Burg”.

Në qershor të vitit 2019, në vendin e quajtur "Unaza e re", dy vëllezërit A.T dhe M.T( të arrestuar më parë nga Policia), kanë plagosur me armë zjarri shtetasin B.D. Si rezultat i hetimeve të thelluara ka rezultuar se pjesë e këtij konflikti ishte dhe shtetasi  U.T., i cili gjatë dhe pas ngjarjes, ka kryer veprime duke penguar zbulimin e së vërtetës së kësaj ngjarjeje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga