LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto + Video/ Masakër mjedisore, priten pemët në Gjinar të Elbasanit

24 Janar 2023, 18:51, Kronika CNA

Foto + Video/ Masakër mjedisore, priten pemët në Gjinar të

Prerjes masive të pyjeve nuk i ka shpëtuar as Gjinari i Elbasanit.

CNA.al ka siguaruar foto dhe video nga masakra mjedisore që po bëhet në zonën turistike të Gjinarit.

Siç shihet nga pamjet, një pjesë e pyllit është rrafshuar nga prerja dhe shkulja e pemëve.

Personat që kanë bërë këtë masakër mjedisore nuk janë identifikuar.

Ndonëse shpyllëzimi i Gjinarit ka ndodhur gjatë ditës, autoritetet pyjore nuk kanë marrë asnjë masë për ndalimin e këtij fenomeni që po ndodh në shumë vende të Shqipërisë./ B.A. - CNA.al

Foto + Video/ Masakër mjedisore, priten pemët në Gjinar të

Lajmet e fundit nga