LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ngarkoni gjithçka, jam në polici”/ Dalin përgjimet mes trafikantëve shqiptarë

28 Janar 2023, 22:54, Kronika CNA
“Ngarkoni gjithçka, jam në polici”/ Dalin përgjimet
Foto ilustruese

Detaje të reja janë zbuluar nga megaoperacioni mes autoriteteve italiane dhe atyre shqiptare. Së fundi në media janë publikuar përgjimet mes trafikantëve shqiptarë.

Në korrik të vitit 2017, nën hetim ishte Francesco Ceci, i cili qëndronte në një banesë në Cremona që përdorej edhe nga Ilir Duro.

Ky i fundit u paraqit në komisariatin e Cremonës më 31.07.2017.

Në atë kohë u regjistruan mesazhe kur Ilir Duro paralajmëronte bashkëpunëtorin e tij Francesco Ceci se e kishte ndaluar policia dhe të hiqte lëndën narkotike nga banesa e tyre. Si përfundim u sekuestruan 4.6 kg heroinë dhe arrestimin e Francesco Cecit me Ilir Duron.

Pjesë nga përgjimet

Ilir Duro: Merrni të gjitha. Ngarkoni gjithçka dhe dilni. Jam në polici. Hiqi qetësisht se nuk dinë asgjë për shtëpinë.

Francesco Ceci: Ok.

Ilir Duro: Relaksohuni. Kam 10 ditë burg për të bërë. Mos u shqetëso. Hiq gjërat ngadalë.

 

 

Lajmet e fundit nga