LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërndante kokainë në kryeqytet/ 30-vjeçari kapet në Unazën e Re

29 Janar 2023, 10:43, Kronika CNA

Shpërndante kokainë në kryeqytet/ 30-vjeçari kapet

90 gram kokainë i është kapur nga Policia një 30-vjeçari në zonën e Unazës së Re.

“Në Unazë të Re, shërbimet e Policisë kanë lokalizuar dhe ndaluar automjetin me drejtues shtetasin E. Sh. Gjatë kontrollit në automjet, u gjet dhe u sekuestrua sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë, e ndarë në doza.

Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të banesës dhe të ambientit ku punonte 30-vjeçari, u gjetën sasi lënde e dyshuar narkotike kokainë, një pjesë e ndarë në doza, gati për shitje, dhe një peshore elektronike, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës material”, njofton Policia.

Nga hetimet ka rezultuar se ky shtetas, pasi siguronte lëndë narkotike, e shpërndante atë në doza, në zona të ndryshme të Tiranës, kryesisht në Unazë të Re./CNA.alLajmet e fundit nga