LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tapë” në alkool, i riu dhunon vëllanë dhe kanos nënën/ Nuk mjaftohet por i kthehet edhe Policisë

17 Shtator 2022, 14:41, Kronika CNA

“Tapë” në alkool, i riu dhunon vëllanë dhe kanos

Policia njofton se ka parandaluar një konflikt në familje. Ngjarja ka ndodhur në Kavajë, kur një 32 vjeçar ka dhunuar nënën dhe vëllanë.

Gjatë ndërhyrjes së Policisë ai ka tentuar të dhunojë edhe efektivët.

“Falë ndërhyrjes në kohë nga shërbimet e Policisë parandalohet përshkallëzimi i mëtejshëm i një konflikti në familje.

Gjatë shoqërimit, i arrestuari kundërshtoi me dhunë punonjësit e Policisë dhe dëmtoi automjetin e shërbimit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë arrestuan në flagrancë shtetasin I. C., 32 vjeç, banues në Kavajë. 

Shtetasi  I. C., mbrëmjen e djeshme, nën efektin e alkoolit, ka ushtruar dhunë ndaj vëllait, si dhe ka kanosur nënën e tyre. Gjatë shoqërimit, shtetasi I. C. ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e Policisë, si dhe ka dëmtuar automjetin e shërbimit”, njofton Policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga