LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Çmendet’ 35-vjeçari në Tepelenë/ Godet me thikë kunatin

15 Shtator 2022, 16:57, Kronika CNA
‘Çmendet’ 35-vjeçari në Tepelenë/ Godet me
Foto ilustruese

Një plagosje është regjistruar rreth orës 15:40, në lagjen "15 Shtatori" të Tepelenës.

Dyshohet se shtetasi me iniciale R.S. ka goditur me mjet prerës kunatin e tij me iniciale L.Sh., rreth 40 vjeç.

Ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta, ndërsa 40 vjeçari është transportuar menjëherë në spitalin e Gjirokastrës.

Nga informacionet paraprake, ende nuk dihet gjendja shëndetësore e të plagosurit, ndërsa policia ka bërë të mundur vënien në pranga të autorit.

“Rreth orës 15:40, në lagjen "15 Shtatori", Tepelenë, dyshohet se shtetasi R. S., rreth 35 vjeç, banues në Tepelenë, ka goditur me mjet prerës, për motive të dobëta, kunatin e tij, shtetasin L. Sh., rreth 40 vjeç, banues në fshatin Hormovë, Tepelenë, i cili është transportuar në Spitalin Rajonal Gjirokastër dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë, falë veprimeve të shpejta dhe profesionale, kanë bërë të mundur kapjen e autorit të dyshuar të ngjarjes, shtetasit R. S. dhe shoqërimin e tij në ambientet e Komisariatit të Policisë Tepelenë, për kryerjen e veprimeve procedurale.

Grupi hetimor po punon për  zbardhjen e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga