LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmëron Artan Hoxha: Do të kemi dimër të gjatë për të treguar kush janë mbretërit e rinj të kokainës

14 Shtator 2022, 10:05, Kronika CNA
Paralajmëron Artan Hoxha: Do të kemi dimër të gjatë
Gazetari investigativ, Artan Hoxha

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka publikuar disa foto nga Ekuadori, ku tregon zyrën e një prokurori në Guayaquilit.

Krahas fotove, ai tregon se prokurorët i mbanin dosjet në arkat e kartonit të bananeve dhe se prokurorët në vendin tonë nuk duhet të ankohen për luksin ku jetojnë e punojnë.

Ndër të tjera, Artan Hoxha paralajmëroi se do të kemi një dimër të gjatë përpara për të treguar se kush janë bosët në rënie dhe mbretërit e rinj të kokainës nga Amerika Latine drejt Europës.

Une kujtoja se me arkat prej kartoni te bananeve, mbahen vetem banane!!!!????????????

Por ne Ekuador, prokuroret e Guayaquilit, ne arkat prej kartoni te bananeve, mbanin fashikujt e dosjeve te karteleve dhe organizatave te krimit te organizuar nderkombetar…

Kjo qe duket si magazine bananesh nga Maminasi, nuk ishte zyre dosido, por ishte zyra e nje prokurori te rendesishem…

Me kushtet qe punonin prokuroret ne Ekuador, prokuroret tane nuk duhet ta hapin gojen fare, se punojne ne ambjente luksi…

Ne ato arka bananesh mbushur perplote me dosje, kishte dhe emra organizatash shqiptare te narkotrafikut, perfshire emra personazhesh te degjuar dhe te padegjuar.

Por do kemi dimer te gjate perpara, per te treguar kush jane boset ne renie dhe mbreterit e rinj te kokaines nga Amerika Latine drejt Europes…

Ne zyren prej 9 metrash katrore e prokurorit publik për krime transnacionale me qendër në provincën e Guayas,

Doktor Giancarlo Almeida…. “, shkruan Artan Hoxha./ CNA.al

 

Paralajmëron Artan Hoxha: Do të kemi dimër të gjatë

Paralajmëron Artan Hoxha: Do të kemi dimër të gjatë

 

Paralajmëron Artan Hoxha: Do të kemi dimër të gjatë

Lajmet e fundit nga