LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Detaje nga aksidenti/ Tre të plagosur, mes tyre një i mitur

15 Shtator 2022, 14:20, Kronika CNA

Detaje nga aksidenti/ Tre të plagosur, mes tyre një i mitur

Pak minuta më parë, CNA.al raportoi në lidhje me një aksident të ndodhur në fshatin Sovjan, ku janë përfshirë në aksident një furgon dhe një makinë "Volkswagen".

Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur tre pasagjerët e makinës "Volkswagen", shtetasit Gj. M., rreth 20 vjeç; A. M. rreth 14 vjeç dhe shtetasja M. M., rreth 48 vjeçe, të cilët, sipas policisë, janë jashtë rrezikut për jetën.

Më datë 15.09.2022, rreth orës 13:35, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, pranë fshatit Sovjan, Maliq, janë përfshirë në një aksident rrugor mjeti tip furgon "Sprinter", me drejtues shtetasin B. H., me mjetin tip "Volksëagen", me targa greke, me drejtues shtetasin A. M.

Për pasojë janë dëmtuar 3 pasagjerët e mjetit tip "Volksëagen", shtetasit Gj. M., rreth 20 vjeç; A. M. rreth 14 vjeç dhe shtetasja M. M., rreth 48 vjeçe, të cilët u dërguan në Spitalin e Korçës, aktualisht jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po kryhen veprimet procedurale dhe po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit”, njofton policia./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga