LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Agjenti Lami hesht’/ Kush po mbahet në vëzhgim për zhdukjen e Ervis Martinajt?

15 Shtator 2022, 10:13, Kronika CNA

‘Agjenti Lami hesht’/ Kush po mbahet në vëzhgim për

Gazetari Xhevahir Zhabina tregoi detaje nga dosja hetimore për Ervis Martinajn.

Në një intervistë me gazetaren Esmeralda Mulaj, Zhabina tha se Prokuroria e Kurbinit është fokusuar te dëshmitë e familjarëve dhe ka nën vëzhgim të afërmit dhe miqtë e të shumëkërkuarit.

“Nga verifikimet rezulton se Ervis Martinaj të ketë lëvizur drejt Kosovës, Spanjës, Austrisë dhe disa vendeve të tjera. Prokuroria e Kurbinit është fokusuar te familjarët. U është marrë një dëshmi, por do t'u merren sërish. Ka edhe të afërm të Ervis Martinajt që po vëzhgohen dhe shoqëria e tij”, u shpreh gazetari.

Ai tha më tej se agjenti Jeton Lami, i cili akuzohet si bashkëpunëtor i Martinajt, ka vendosur të heshtë.

“Jeton Lami ka vendosur të heshtë. Ai nuk ka ndërmend që të flasë, e ka vendosur. Lami ka kërkuar edhe një masë më të lehtë të sigurisë. Nuk mendoj që jeton Lami do të jetë një bashkëpunëtor i drejtësisë”, u shpreh ai./euronews

Lajmet e fundit nga