LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lihet nën “arrest shtëpie” ish-nëndrejtori i policisë

14 Shtator 2022, 10:54, Kronika CNA
Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lihet nën “arrest shtëpie”
Ish-nëndrejtori i policisë Albert Nushi

Gjykjata e Rrethit Gjyqësor Elbasan, ka lënë në fuqi masën e sigurisë arrest shtëpie për ish-nëndrejtorin e policisë, Albert Nushi, i arrestuar në kuadër të ngjarjes së ndodhur para 25 prillit të 2021, vrasjen e Pjerin Xhuvanit.

Nushi akuzohet për kryerjen e veprave penale të "Shpërdorimi i detyrës" dhe "Deklarimi i rremë përpara oficerit të policisë gjyqësore".

Në prill të 2021-shit, ai ka mbajtur postin e nëndrejtorit të policisë së Elbasanit.

Sipas dëshmitarëve, Nushi dhe disa vartës të tij kanë qenë prezent në vendin e ngjarjes, por sapo ka nisur debate mes palëve, ata janë larguar me vrap.

Por, kjo nuk është e vetmja ngjarje në të cilën është përfshirë zyrtari i policisë, pasi është përmendur për disa përgjime në dosjen “Babale”, në kohën kur ai ka qenë drejtor i policisë së Fierit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga