LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Depozita me naftë nën tokë, jashtë banesës/ E pëson 50-vjeçari në Tiranë

15 Shtator 2022, 15:44, Kronika CNA
Depozita me naftë nën tokë, jashtë banesës/ E
Depozitat me naftë

Policia e Tiranës ka ndaluar ditën e sotme një 50-vjeçar për kontrabandë.

Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale I. Sh., 50 vjeç, banues në rrugën “Kasëm Shima”, Tiranë. Ndaj tij rëndojnë akuzat për veprat penale “Kontrabanda me mallra për të cilat paguhet akcizë” dhe “Fshehja e të ardhurave”.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e policisë, në ambientet e jashtme të banesës së 50-vjeçarit janë konstatuar 2 depozita të vendosura nën tokë, të mbushura me naftë.

Ndërkaq, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga