LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nisen ngarkesat më të mëdha të kokainës”/ Hoxha publikon fotot, ku krimi i organizuar ‘mbretëron’

15 Shtator 2022, 21:53, Kronika CNA
“Nisen ngarkesat më të mëdha të kokainës”/
Artan Hoxha

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar disa foto nga qyteti-port më i madh i Ekuadorit, nga ku nisen ngarkesat më të mëdha të kokainës drejt Amerikës së Veriut dhe Europës.

Sipas Hoxhës ajo që i dallon këto lloj bazash operacionale të narkotrafikut global, është kontrasti mes të pasurve dhe të varfërve.

“Qyteti-porti me i madh i Ekuadorit, me 4 milione banore, ne brigjet e Oqeanit Paqesor, nga ku nisen ngarkesat me te medha me kokaine drejt Amerikes se Veriut dhe Europes….

Ajo qe i dallon keto lloj bazash operacionale te narkotrafikut global, eshte kontrasti i thelle, mes te pasurve dhe te varferve.

Humnera e thelle qe i ndan dy palet, kombinuar me korrupsionin shteteror te shtrire ne cdo qelize te jetes dhe keqeverisjen politike, jane habitati me perfekt ku krimi i organizuar mbreteron duke sunduar shoqerine…”/CNA.al

Lajmet e fundit nga