LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrezikon burgun për 1 kotec pulash/ 82-vjeçarja, me lot në sy: S’jam për burg, jam për varreza

15 Shtator 2022, 19:04, Kronika CNA
Rrezikon burgun për 1 kotec pulash/ 82-vjeçarja, me lot në sy:
Lefkothea Karasa

82-vjeçarja, Lefkothea Karasa, është proceduar penalisht për ndërtim pa leje për ngritjen e një koteci pulash në oborrin e shtëpisë së saj dhe rrezikon burgun.

Në një intervistë për "Euronews Albania", e moshuara që jeton e vetme tregoi me lot në sy se policia e kishte marrë harburtçe dhe e kishte futur në furgon.

“Më hipën në furgon, u tremba. Geroni (avokati) i tha pse e more hartbutçe, pse nuk më thatë mua. unë nuk jam për në burg, unë jam për në varreza”, tha mes lotësh e moshuara.

Ka qenë kushëriri i burrit ai që e ka paditur.

Ata kanë ngritur një padi me pretendimin se zonja nuk po ndërtonte një kotec pulash, por një kuzhinë që u dëmtonte banesën e tyre./CNA.al

Lajmet e fundit nga