LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I dënuar për lëndë narkotike/ Tenton vetëvrasjen në burgun e Drenovës 28-vjeçari

16 Shtator 2022, 15:08, Kronika CNA
I dënuar për lëndë narkotike/ Tenton vetëvrasjen
Foto ilustruese

Një tjetër rast i tentativës për vetëvrasje është shënuar në burgun e Drenovës në Korçë.

Mësohet se 28-vjeçari Pandi Stefo, ka tentuar të vrasë veten me një mjet prerës të improvizuar, duke u dëmtuar në pjesën e qafës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 1, pas mesnate. Dyshohet se Stefo është kërcënuar nga të burgosurit e tjerë në dhomë, dhe në gjendje depresioni ka tentuar t'i japë fund jetës.

Është transportuar në spitalin e Korçës, ku ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Pandi Stefo është dënuar për veprën penale të "trafikimit të narkotikëve"./CNA.al

Lajmet e fundit nga