LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pagoi 30 mijë euro për të vrarë bashkëshorten/ Ish-këshilltari i Pacollit pranon fajësinë

1 Dhjetor 2023, 22:23, Kronika CNA
Pagoi 30 mijë euro për të vrarë bashkëshorten/
Liridona dhe Naim Murseli

Naim Murseli, ish-këshilltari i Behgjet Pacollit u vu këtë të premte në pranga për vrasjen e bashkëshortes së tij Liridona Murseli.

Mediat në Kosovë raportojnë se Naim Murseli ka pranuar përpara policisë se është porositësi i këtij krimi.

Ende nuk është zbardhur dëshmia e tij e plotë, por ish-këshilltari i Pacollit do të përballet tashmë me drejtësinë për vrasjen e Liridonës.

Nga ana tjetër, autori i vrasjes Granit Plava ka deklaruar se bashkëshorti i viktimës e ka paguar 30 mijë euro.

Plava gjithashtu është vënë në pranga, ndërsa pak më parë u raportua se është arrestuar edhe një pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Deri më tani nuk është bërë ende e ditur përfshirja e tij në krimin e rëndë që ka tronditur opinionin publik./ CNA

Lajmet e fundit nga