LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I moshuari vret me armë 55-vjeçarin në Laknas, plagos një tjetër

30 Nëntor 2023, 14:58, Kronika CNA
I moshuari vret me armë 55-vjeçarin në Laknas, plagos një
Foto ilustruese

Ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e së enjtes në Laknas të Tiranës.

Mësohet se gjatë një sherri për motive të dobëta, shtetasi M. M., rreth 70 vjeç, ka vrarë me armë zjarri 55-vjeçarin me iniciale Sh. H, si dhe ka plagosur shtetasin B. K., rreth 50 vjeç.

Autori është arrestuar dhe i është sekuestruar arma e përdorur.

Njoftimi i Policisë:

Më datë 30.11.2023, në Laknas, në rrugën "Fatos Shupi", pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi M. M., rreth 70 vjeç, ka vrarë me armë zjarri shtetasin Sh. H., rreth 55 vjeç, si dhe ka plagosur shtetasin B. K., rreth 50 vjeç.

Shtetasi B. K., ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Autori i dyshuar është arrestuar në flagrancë, si dhe është sekuestruar dhe arma e përdorur gjatë krimit.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA

 

 

 

Lajmet e fundit nga