LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Na hidhëroi zemrat ky lajm i kobshëm”/ Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku reagojnë pas ndarjes nga jeta të Evanthia Tavos

29 Nëntor 2023, 18:29, Kronika CNA
“Na hidhëroi zemrat ky lajm i kobshëm”/ Xhensila Myrtezaj
Evanthia Tavo

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku kanë reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur një ditë më parë ku humbi jetën Evanthia Tavo, vajza e ish-deputetit Vangjel Tavo.

“Eva Diellore plotë mirësi, nuk mund ta besoj. Na hidhëroi zemrat ky lajm i kobshëm. Një engjëll ju bashkua parajsës…”, shkruan Xhensila Myrtezaj tek fotoja e Evanthisë së ndjerë të cilën e shoqeron me emoi duke qarë.

“Na hidhëroi zemrat ky lajm i kobshëm”/ Xhensila Myrtezaj

Ndërsa Bes Kallaku shkruan: Qofsh me engjëjt Eva!!! I lehtë të qoftë dheu!!! E pabesueshme!

Lajmin e bëri të ditur vetë ish-deputetit Vangjel Tavo i cili në një postim në rrjetet sociale shkruante: “Këto janë fjalët më të vështira që shkruaj në jetën time. Vajza ime e madhe Eva u nda nga jeta në kulmin e rinisë, në moshën më të bukur, siç ishte edhe vetë ajo. Varrimi bëhet ditën e enjte, datë 30 nëntor, ora 11:00 në Jorgucat, Gjirokastër. Vangjel Tavo.” 

“Na hidhëroi zemrat ky lajm i kobshëm”/ Xhensila Myrtezaj

Evanthia Tavo humbi jetën në një aksident automobilistik të ndodhur ditën e 28 Nëntorit në Maqedoninë e Veriut.

Varrimi bëhet ditën e enjte, datë 30 nëntor, ora 11:00 në Jorgucat, Gjirokastër./ CNA

Lajmet e fundit nga