LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Autori shokon me deklaratën/ Ish-këshilltari i Pacollit më dha 30 mijë euro t’i vrisja bashkëshorten

1 Dhjetor 2023, 18:51, Kosova & Bota CNA
Autori shokon me deklaratën/ Ish-këshilltari i Pacollit më dha 30
Liridona Murseli dhe Naim Murseli

Granit Plava qëlloi me armë në sy të fëmijëve dhe bashkëshortit Liridona Murselin, duke i marrë kështu jetën.

Por gjatë marrjes në pyetje nga hetuesit, Plava ka deklaruar se për të kryer krimin është paguar nga bashkëshorti i viktimës, Naim Murseli, i cili është edhe ish-këshilltari i Behgjet Pacollit.

Sipas mediave në Kosovë, autori ka rrëfyer se Naim Murseli e ka paguar 30 mijë euro.

Bashkëshorti i viktimës, Naim Murseli dhe autori Granit Plava u arrestuan më herët në Rakovinë të Gjakovës.

Kujtojmë se ish-këshilltari i Pacollit ka deklaruar më parë se bashkëshortja e tij u vra nga disa grabitës.

Ai tha se disa grabitës i ndaluan në rrugën “Dalip Alshiqi” teksa po udhëtonin së bashku me 2 fëmijët e tyre.

Sipas tij, grabitësit morën sendet me vlerë që kishin me vete dhe qëlluan me armë Liridona Murselin./ CNA

Lajmet e fundit nga