LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkelja e marrëveshjes për armëpushim nga Hamasi/ Kërcënon kryeministri izraelit

1 Dhjetor 2023, 08:01, Kosova & Bota CNA
Shkelja e marrëveshjes për armëpushim nga Hamasi/
Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka reaguar pas shpërthimit të luftës duke deklaruar se Hamasi nuk ka pranuar të lirojë pengje të tjera, dhe ka shkelur kushtet e armëpushimit.

“Hamasi nuk i liroi të gjitha gratë peng siç ishte rënë dakord dhe sulmoi Izraelin me raketa këtë mëngjes”, ka bërë me dije zyra e shtypit e kryeministrit Netanyahu.

Në një deklaratë në mediat sociale, thuhet se Izraeli mbetet i përkushtuar për arritjen e objektivave të tij, për të liruar pengjet dhe të eliminojë Hamasin dhe të sigurojë që Gaza kurrë nuk do të jetë një kërcënim për banorët e Izraelit./ CNA

Lajmet e fundit nga