LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbuloni arsyen/ 10-vjeçari nga Anglia që do të ndryshojë 'emoji'-n e famshëm të Apple

30 Nëntor 2023, 15:53, Kosova & Bota CNA

Zbuloni arsyen/ 10-vjeçari nga Anglia që do të ndryshojë

Një fëmijë 10-vjeçar nga Anglia do që të ndryshojë një nga 'emoji'-t më të njohur të Apple.

Fëmija ka nisur një fushatë duke bërë thirrje për ndryshime, duke i konsideruar dy dhëmbët e përparmë ekzistues të dalë shumë fyes dhe nënçmues ndaj atyre që mbajnë syze.

Ai thotë se emoi e bën të ndihet keq pasi me këtë 'emoji' Apple e bën jetën të mjerueshme për ata që përdorin syze.

“Më bën të ndihem keq, më mërzit. Më duket shumë sugjestive dhe jam i sigurt se e njëjta gjë është e vërtetë për shumë njerëz në mbarë planetin. Ne duam ta ndryshojmë atë. Apple e bën jetën të mjerueshme për ata që përdorin syze. Kjo i bën njerëzit të mendojnë se ne jemi budallenj. Është e tmerrshme”, ka komentuar Teddy 10-vjeçar.

Ai ka një sugjerim specifik për zëvendësimin e 'emoji'-t.

"'Emoji' me syze me një skelet të hollë dhe një buzëqeshje normale, pa dhëmbët jashtë. Më pëlqen të mbaj syze sepse më ndihmojnë të shoh shumë më mirë, por edhe të dukem elegant dhe i pashëm”, shtoi ai./ CNA

Zbuloni arsyen/ 10-vjeçari nga Anglia që do të ndryshojë

Lajmet e fundit nga