LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trafikantët kërcënojnë me armë emigrantët dhe i hedhin në det, 4 viktima në Spanjë

30 Nëntor 2023, 11:42, Kosova & Bota CNA

Trafikantët kërcënojnë me armë emigrantët dhe i

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Spanjë. "Katër emigrantë kanë humbur jetën në një plazh në Cadiz në Spanjën jugore", njoftuan të enjten autoritetet. 

Sipas të dhënave paraprake, skafistët, teksa po i transportonin, hodhën në det 4 emigrantë. Këta të fundit nuk mundën të shpëtonin. 

"Varka mbante gjithsej 27 emigrantë, 23 prej të cilëve mbërritën të gjallë në breg", raporton "Reuters".

Imazhet e publikuara në mediat sociale dhe të transmetuara nga mediat lokale, tregojnë një skaf të zi që qarkullonte në baticë të dendur. 

"Ne pamë një varkë që mbërriti, por ata nuk po trafikonin drogë, por emigrantë. Papritur, ata filluan të hidheshin dhe disa u hodhën. Madje ka imazhe që tregojnë se një nga bosët po i kërcënonte me armë emigrantët që të hidheshin në det", tha dëshmitari okular, Javier Gonzalez./CNA

Lajmet e fundit nga