LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Njëlloj si i vëllai/ Mesazhi i motrës së Kim Jong Un për Amerikën

30 Nëntor 2023, 09:46, Kosova & Bota CNA
Njëlloj si i vëllai/ Mesazhi i motrës së Kim Jong Un
Kim Jong Un

Koreja e Veriut ka thënë se nuk do të ketë kurrë një takim ballë për ballë me Shtetet e Bashkuara për të diskutuar sovranitetin e saj, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve e Koresë së Veriut, "KCNA".

Kim Yo Jong, një zyrtare e lartë e Koresë së Veriut dhe njëkohësisht motra e liderit të fuqishëm të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, ka hedhur poshtë kritikat amerikane për lëshimin e fundit të një sateliti zbulues të Koresë së Veriut, raporton "Reuters".

Sipas saj, bëhet fjalë për “standarde të dyfishta dhe praktikë arbitrare” që cenojnë paqen dhe stabilitetin rajonal. 

Ndërkohë, agjencia koreano-veriore e lajmeve, "KCNA", raportoi se presidenti Kim Jong Un shqyrtoi fotot e bazës detare amerikane në San Diego dhe bazës ajrore Kadena në Japoni, të marra nga një satelit spiun./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga