LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasje me armë mes policisë dhe grabitësve në Suharekë/ Vritet njëri nga agresorët, plagoset polici

30 Nëntor 2023, 15:38, Kosova & Bota CNA
Përplasje me armë mes policisë dhe grabitësve në
Foto nga vendi i ngjarjes

Policia e Kosovës njofton se gjatë një aksioni ditën e sotme është vrarë njëri prej të dyshuarve për grabitjen e armatosur, të kryer ditë më parë në një argjendari në Suharekë.

Ndërkohë në prangat e policisë kanë rënë 4 persona, ndërsa një tjetër është në kërkim. 

Gjatë aksionit një nga grabitësit ka qëlluar me armë në drejtim të policëve, ku është plagosur një efektiv. 

“Zyrtarët policorë në vetëmbrojtje janë detyruar të përdorin forcën proporcionale, duke arritur të neutralizojnë një të dyshuar, përderisa katër të dyshuar të tjerë janë arrestuar. Deri më tani numri i të arrestuarve ka shkuar në shtatë persona, një i neutralizuar dhe një tjetër ende gjendet në kërkim policor”, ka njoftuar policia.

 

Lajmet e fundit nga