LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ E papritur, regjisorët zbulojnë një anije të mbytur 128 vite më parë

1 Dhjetor 2023, 14:20, Kosova & Bota CNA
VIDEO/ E papritur, regjisorët zbulojnë një anije të mbytur
Anija që u mbyt

Regjisorët e filmave dokumentarë, Yvonne Drebert dhe Zach Melnick, po kërkonin midhje në shtratin e liqenit Huron në Kanada, kur hasën në anijen e mbytur të emërtuar si 'Afrika'.

Në mëngjesin e 4 tetorit 1895, anija u nis nga Ashtabula, Ohio, duke transportuar qymyr mbi liqenin Huron në Owen Sound, Ontario, por u mbyt./CNA

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga