LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Liridona Murselit/ Arrestohet punonjësi i Forcës së Sigurisë së Kosovës

1 Dhjetor 2023, 22:04, Kronika CNA

Vrasja e Liridona Murselit/ Arrestohet punonjësi i Forcës së

Një person i tretë është arrestuar nga policia e Kosovës për vrasjen Liridona Murselit që ndodhi mbrëmjen e së mërkurës në Prishtinë.

Në pranga është vënë shtetasi me iniciale K.K. Sipas mediave të Kosovës, i arrestuari është pjesëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Më parë u kap ish-këshilltari i Behgjet Pacollit, Naim Murseli, si dhe autori Granit Plava. Murseli është bashkëshorti i viktimës, Liridona Murseli.

Autori Plava delaroi para hetuesve se për të kryer vrasjen është paguar me 30 mijë euro nga bashkëshorti i viktimës./ CNA

Lajmet e fundit nga