LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Kam babain sëmurë, doja të shlyeja borxhet"/ U kap në shtëpi bari, adoleshenti e pëson keq në Britani

1 Shkurt 2023, 09:29, Kronika CNA

"Kam babain sëmurë, doja të shlyeja borxhet"/ U kap

Një adolenshent 19-vjeçar shqiptar ka përfunduar në prangat e policisë britanike, teksa u kap brenda një 'shtëpie bari'. G.M, 19 vjeç, u kap në Staffordshire të Veriut, e ndërsa policia zbuloi 188 bimë kanabisi në High Street, në Talke. Adoleshenti ishte futur ilegalisht në Britani dhe ishte i pastrehë, por sipas mediave të huaja atij i ishte ofruar strehim në këmbim të punës me një pagesë 190 paund.

19-vjeçari u dënua me 9 muaj burgim, teksa u deklarua fajtor për prodhim droge të klasit B. Ai nuk rezultonte i dënuar më parë.

Shqiptari është shprehur se babai i tij ishte i sëmurë, e ndaj emigroi në Britani për të shlyer borxhet. Ai jetonte në atdheun e tij me motrën, mamin e babin, e ndërsa para se të largohej kishte punuar kamerier në Shqipëri./CNA.al

Lajmet e fundit nga