LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati ndaj prokurorit Artan Ndoja/ Shfajësohet Rraja: Nuk kam asnjë lidhje

3 Qershor 2022, 14:15, Kronika CNA

Atentati ndaj prokurorit Artan Ndoja/ Shfajësohet Rraja: Nuk kam asnjë

Redjan Rraja, i akuzuar për atentatin ndaj prokurorit Artan Ndoja,  ka mohuar akuzat në sallën e gjyqit. Rraja është shprehur se nuk ka pasur asnjë lidhje me ngjarjen.

I pyetur nga prokurori në lidhje me faktin se profili ADN i tij përputhet me atë të gjetur në atë të sendeve të sekuestruara në automjetin e atentatorëve të Ndojës, Rraja është përgjigjur.

“Më janë marrë dy herë mostrat e pështymës dhe gjurmët e gishtave në drejtorinë e policisë. Nuk e di si janë përdorur. Në një rast më janë marrë pa avokat, edhe pse kam kërkuar praninë e tij. Po ashtu më kanë marrë shumë rroba në makinën time pas arrestimit”, ka thënë Rraja.

Lajmet e fundit nga