LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati ndaj Naim Bajrit/ Gjendet i djegur automjeti, që dyshohet se përdorën autorët

3 Qershor 2022, 08:15, Kronika CNA

Atentati ndaj Naim Bajrit/ Gjendet i djegur automjeti, që dyshohet se

Naim Bajri ka qenë duke pirë kafe me një nga punonjësit e tij, kur është qëlluar me breshëri plumbash.

Policia njofton se pas atentatit është gjetur i djegur edhe një automjet, i cili dyshohet se është përdorur nga autorët e krimit.

“Rreth orës 07:20, në vendin e quajtur "Merkata e Rusit", në lagjen “Partizani”, Shkodër, në rrethana ende të paqarta, është vrarë me armë zjarri shtetasi Naim Bajri, 68 vjeç, banues në fshatin Dobraç, Shkodër dhe ka mbetur i plagosur lehtë, jashtë rrezikut për jetën, shtetasi A. Z., 58 vjeç, banues në fshatin Dobraç, Shkodër.

Gjithashtu në livadh, në  lagjen  "Guerrile", Shkodër, është gjetur i djegur një mjet që dyshohet të jetë përdorur nga autorët.

Janë ngritur pika kontrolli dhe po vijon krehja e zonës nga Policia vendore dhe FNSH Shkodër, si dhe janë nisur në drejtim të Shkodrës, grupe të RENEA-s.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po vijon punën për zbardhjen dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve”, njofton Policia./CNA.al

Lajmet e fundit nga