LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U qëllua me breshëri duke pirë kafe/ Zbardhen detaje nga ngjarja e rëndë në Shkodër,  në trup 7 plumba

3 Qershor 2022, 09:23, Kronika CNA
U qëllua me breshëri duke pirë kafe/ Zbardhen detaje nga ngjarja
Vrasja në Shkodër

Të tjera detaje vijojnë të dalin në dritë në lidhje me ngjarjen e rëndë që tronditi Shkodrën, mëngjesin e sotëm, ku mbeti i vrarë Naim Bajri, 68 vjeç.

Mësohet se 68-vjeçari mbeti i vrarë në vendin e quajtur “Merkata e Rusit”, në lagjen “Partizani”. Ndërkohë, i plagosur në këtë atentat ka mbetur edhe Astrit Zeneli, i punësuari i Naim Bajrit.

Bajri ishte duke pirë kafen e mëngjesit me të punësuarin e tij në momentin që ka rënë pre e atentatit, ku edhe humbi jetën.

Sipas "Abc News", një automjet  tip “Benz” është afruar pranë trotuarit dhe është qëlluar në drejtim të 68-vjeçarit me breshëri automatiku dhe janë larguar me shpejtësi në drejtim të By Pass-it ku edhe e kanë djegur.

Nga sa mësohet viktima ka marrë 7 plumba në trup, ndërsa i plagosuri një në krah. Ky i fundit ndodhet në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

 

Lajmet e fundit nga