LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grabitje me armë në market

29 Shkurt 2024, 19:05, Kronika CNA

Grabitje me armë në market

Një grabitje me armë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të enjteje në Qerretin e Kavajës.

Një person i armatosur ka shkuar në një market dhe ka kërcënuar shitësen.

Ai ka marrë nga marketi një sasi të konsiderueshme parash. Fatmirësisht nga kjo ngjarje nuk ka persona të lënduar.

Autori është larguar nga marketi, ndërsa policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

"Rreth orës 18:40, në Qerret, Kavajë, një shtetas ende i paidentifikuar, nën kërcënimin e një sendi të dyshuar si armë zjarri, ka hyrë në një market ushqimor, ku ka marrë një sasi parash, dhe më pas është larguar.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe vijojnë kontrollin e zonës për kapjen e autorit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për identifikimin e kapjen e autorin dhe dokumentin ligjor të ngjarjes", thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga