LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë në Greqi/ 2-vjeçari përplaset e tërhiqet zvarrë nga makina

17 Shtator 2022, 22:09, Kronika CNA
E rëndë në Greqi/ 2-vjeçari përplaset e tërhiqet
Foto ilustruese

Një fëmijë 2-vjeçar ka ndërruar jetë në mënyrë tragjike në Greqi.

Mësohet se një makinë e ka përplasur dhe tërhequr zvarrë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në verilindje të Greqisë, në qytetin e Ksanthit.

Sipas informacioneve paraprake dyshohet se fëmija i ka dalë para makinës në një kryqëzim, e për pasojë është tërhequr zvarrë nga vetura.

Mësohet se drejtuesi i mjetit, i tronditur nga aksidenti, ka ndaluar dhe e ka dërguar fëmijën fatkeq në spitalin e Përgjithshëm të Ksanthit./CNA.al

Lajmet e fundit nga