LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të shtëna me armë zjarri në Mirditë

17 Shtator 2022, 19:13, Kronika CNA
Të shtëna me armë zjarri në Mirditë
Foto ilustruese

Një sherr mes dy banorëve në Fan të Mirditës ka degraduar në përdorimin e armëve, por fatmirësisht pa të plagosur.

Autori me iniciale K. Gj. ka qëlluar me armë zjarri ndaj shtetasit P.P. Pas konfliktit ai është arratisur, ndërsa dy ekipe të FNSH-së janë në ndjekje të tij.

Shtetasi me iniciale P. P. është shoqëruar nga policia për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

Mirditë/Informacion paraprak

Në Klos, Njësia Administrative Fan, rrethi Mirditë, dyshohet se shtetasi K. Gj. pas një konflikti me shtetasin P. P. dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri.

Shërbimet e Policisë kanë shoqëruar shtetasin P. P. për tu marrë në pyetje në lidhje me rrethanat e ngjarjes.

Shtetasi K. Gj. është shpallur në kërkim dhe vijon kontrolli i zonës nga shërbimet e Policisë vendore dhe dy grupe të FNSh-së, me qëllim kapjen e tij.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon veprimet hetimore me qëllim zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga