LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rëndë/ 58-vjeçari vret me sëpatë kunatën në Elbasan

17 Maj 2023, 14:34, Kronika CNA

E rëndë/ 58-vjeçari vret me sëpatë kunatën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në fshatin Bradashesh të Elbasanit ku një 44-vjeçare është goditur për vdekje me sëpatë nga kunati i saj. 

Mësohet se viktima është 44-vjeçarja me iniciale A.Q. Autori me iniciale R.T. është arrestuar nga forcat e policisë. 

Njoftimi i Policisë:

Goditi me sëpatë kunatën e tij, falë veprimeve të shpejta nga Policia, kapet dhe shoqërohet autori i dyshuar.   
Si pasojë e plagëve të marra, 44-vjeçarja humbi jetën në spital.  
 
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan, gjatë kontrollit në territor, në fshatin Bradashesh, për kapjen e autorit të plagosjes së 55-vjecarit, në Peqin, kanë konstatuar një shtetas, me një sopatë në dorë dhe me duart me gjak, i cili po ecte me vrap.  

Shërbimet e Policisë janë vënë vënë në djekje dhe kanë bërë kapjen e shtetasit R. T., 58 vjeç, banues në fshatin Shirgjan, Elbasan dhe kanë shoqëruar atë në Komisariat.  

Nga veprimet e para hetimore dyshohet se ky shtetas, rreth orës 13:00, në fshatin Kusarth, në rrugë, ka goditur me sëpatë motrën e bashkëshortes së tij, shtetasen A. Q., 44 vjeçe, banuese në Kusarth, e cila është dërguar në spital, ku si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën.

Sëpata është sekuestruar në cilësinë e provës materiale. Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga