LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

15-vjeçari humbi jetën/ Detajet e policisë nga sherri në Gramsh

16 Maj 2023, 15:31, Kronika CNA

15-vjeçari humbi jetën/ Detajet e policisë nga sherri në

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Gramsh ku një 15-vjeçar ka humbur jetën, si pasojë e një sherri mes adoleshentëve ku dhe ai u plagos për vdekje.

Policia në një njoftim për mediat ka bërë me dije se 15-vjeçari humbi jetën në spital pasi nuk u mbijetoi dot plagëve. Bëhet e ditur se i mituri kishte marrë një goditje në pjesën e gjoksit që i mori dhe jetën.

"Në vijim të veprimeve që po kryhen për zbardhjen dhe dokumentimin ligjor të ngjarjes së ndodhur rreth orës 13:30, në lagjen 'Sport 2', Gramsh, ngjarje për të cilin Policia shoqëroi 4 adoleshentë të përfshirë në konflikt (mes tyre dhe autorin), grupi hetimor po kryen verifikime edhe për shtetasin M. L., 15 vjeç, i cili ka shkuar në spital, për ndihmë mjekësore, në gjendje jashtë rrezikut për jetën, pasi dyshohet se është dëmtuar me mjet prerës thikë, gjatë këtij konflikti.      

Veprimet hetimore për këtë ngjarje vijojnë dhe në përfundim të veprimeve të para do të ketë njoftim të plotë", tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga