LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Zbrazi thesin” para drejtësisë/ Nuredin Dumani dëshmon në gjykatë për dy vrasje

21 Shkurt 2023, 19:55, Kronika CNA

“Zbrazi thesin” para drejtësisë/ Nuredin Dumani

I penduari i drejtësisë ka dëshmuar ditën e sotme në Gjykatën e Posaçme në seancën ndaj të akuzuarve për vrasjen e Emiliano Ramazanit dhe Regis Runajt.

Dumani ka deklaruar para gjykatës së ka qenë organizator në vrasjen e Ramazanit, krim që është bërë me porosi të Erion Alibejt.

Kujtojmë se Nuredin Dumani u arrestua mbrëmjen e 29 marsit të vitit 2022 në Fier, pak pasi kishte marrë mjekim për plagosje në shpinë nga tre mjekë në një shtëpi private.

Ai është cilësuar si një nga personazhet më të rrezikshëm në Shqipëri, i akuzuar për një seri ngjarjesh kriminale dhe tashmë ka dëshmuar në lidhje me disa nga krimet që ka kryer.

Nga dëshmia e tij pas bashkëpunimit me drejtësinë, janë zbardhur të paktën 12 ngjarje kriminale, vrasje dhe atentate të parealizuara./ CNA.al

Lajmet e fundit nga