LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ramazan Rraja kërkon lirimin/ Apeli i GJKKO-së rrëzon kërkesën

17 Maj 2023, 11:06, Kronika CNA

Ramazan Rraja kërkon lirimin/ Apeli i GJKKO-së rrëzon

Ramazan Rraja, i cili u arrestuar më 19 prill në Fushë-Krujë, për atentatin ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoja, ka kërkuar lirimin.

Apeli i GJKKO-së rrëzoi kërkesën me pretendimin se është paraqitur jashtë afatit të përcaktuar me ligj.

Ndaj Rrajës është ngritur edhe akuza e armëmbajtjes pa leje, pasi në momentin e arrestimit i është gjetur dhe një pistoletë.

Kujtojmë se bashkë me Rrajën u arrestua edhe miku i tij Louis Konomi, i cili ishte shpallur në kërkim nga policia e Elbasanit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga