LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E arrestuar për pastrim parash/ Ish-zyrtarja, Alda Klosi, përfundon në spital

5 Shkurt 2023, 12:20, Kronika CNA
E arrestuar për pastrim parash/ Ish-zyrtarja, Alda Klosi, përfundon
Alda Klosi, ish-zyrtare

Ish-zyrtarja, Alda Klosi, ka përfunduar në spital.

Sipas asaj që raportohet në media, Klosi ka shfaqur probleme shëndetësore.

Kujtojmë se Klosi është arrestuar pasi dyshohet se ka kryer pastrim parash, fshehje të pasurisë dhe deklarim të rremë.

Klosin e ka fundosur pastruesja Rozeta Dobi, e cila ka vendosur të bashkëpunojë me drejtësinë duke treguar se, Klosi merrte shumë të mëdha parash.

Nesër pritet që ish-zyrtarja të dalë para Gjykatës, për t'u njohur me masën e sigurisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga