LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbante pistoletë në restorant/ 47-vjeçari tenton të ikë me vrap sa sheh policinë

2 Shkurt 2023, 15:59, Kronika CNA

Mbante pistoletë në restorant/ 47-vjeçari tenton të

Një person është kapur nga policia në një restorant, në vendin e quajtur “Sarreç”, në Shkodër.

Gjatë kontrolleve, 47-vjeçari me iniciale L. Sh. u pikas duke mbajtur një armë. Sapo pa shërbimet e Policisë, ai tentoi të largohet me vrap, por u neutralizua dhe u vu në pranga menjëherë.

Arma e zjarrit pistoletë u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. 

Ndërkaq, në përfundim të veprimeve shtetasi L. Sh., 47 vjeç u arrestua në flagrancë dhe materialet i kaluan prokurorisë, për veprime të mëtejshme./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga