LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shembi mbikalimin në Shkodër/ Shoqerohet në polici 60-vjeçari

3 Shkurt 2023, 14:17, Kronika CNA

Shembi mbikalimin në Shkodër/ Shoqerohet në polici

U identifikua dhe u shoqërua në komisariat, S.Sh., 60 vjeç, i cili kishte goditur aksidentalisht duke transportuar një vinç, mbikalimin e këmbësorëve në vendin e quajtur “Ura e Bahçallëkut.

"Identifikohet, shoqërohet dhe procedohet penalisht, drejtuesi i kamionit, i cili duke transportuar një vinç, dyshohet se aksidentalisht goditi mbikalimin e këmbësorëve, në vendin e quajtur 'Ura e Bahçallëkut'.

Në vijim të informacionit paraprak për rrëzimin e mbikalimit të këmbësorëve, në vendin e quajtur 'Ura e Bahçallëkut', ju bëjmë me dije se gjatë veprimeve të kryera nga grupi hetimor ka rezultuar se shtetasi S. Sh., duke transportuar një vinç, me kamion, dyshohet se aksidentalisht vinçi ka goditur mbikalimin e këmbësorëve, në vendin e quajtur 'Ura e Bahçallëkut', duke e rrëzuar pjesërisht atë.

Shërbimet e Policisë e kanë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Shkodër, drejtuesin e kamionit, shtetasin S. Sh., 60 vjeç, banues në Shkodër.

Mjetet kamion dhe vinç janë bllokuar në cilësinë e provës materiale.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, vijon veprimet e tjera procedurale për këtë rast", shkruhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga